Esenyurt Nakliyat Fiyat hesaplama

Nakliyat, kurumsal ve evden eve olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Aynı zamanda bu iki tür de şehirlerarası ve şehir içi olmak üzere kendi içinde de ayrılmaktadır. Bu ayrımlar taşıma işleminde herhangi bir farklılık yaratmamakla birlikte yalnızca fiyat hesaplama aşamasında değişikliğe sebep olmaktadır. Bazı koşulların değişmesinden kaynaklı olarak şehirlerarası ve kurumsal taşımacılıklar da diğerlerine nazaran fiyatlarda bir miktar artış yaşanmaktadır. Bu fiyat değişiklikleri her nakliye firmasında yapılmaktadır. Peki, esenyurt nakliyat fiyat hesaplama ne şekilde yapılmaktadır?

Esenyurt Nakliyat Fiyat Hesaplama

Nakliyat fiyatı hesaplanırken 3 ölçüt değerlendirmeye alınmaktadır. Esenyurt nakliyat fiyat hesaplamada da bu ölçütler baz alınarak fiyatlar oluşturulur.

  • Mesafe

Şehirlerarası taşımacılıkta fiyatların şehir içi taşımacılığa nazaran daha yüksek olduğu bilinmektedir. Burada eşyaların araçla taşınacağı uzaklık hesaba katılır. Çünkü iki yer arasındaki uzaklığın artmasıyla birlikte aracın ihtiyaçları, nakliye personelinin minimal ihtiyaçları değerlendirmeye alınır. Böylelikle de mesafe ile doğru orantılı olarak fiyatlar da artış göstermektedir.

  • Eşya Sayısı

Evden eve taşımacılıkta eşya sayısı çok değişken olmayacağı için bu ölçüt fazlaca değerlendirmeye alınmaz. Ancak bir aracın alacağından çok daha fazla eşyanın taşınması istendiğinde bu fiyata etki edecektir. Aynı şekilde kurumsal taşımacılıkta hassas eşyalar için gereken ek önlemler fiyatta artışa sebebiyet verebilmektedir.

  • Kişisel İstekler

Verilen hizmet dışında talep edilenler ek olanakların varlığını gerektiriyorsa bu durum da fiyatta artışa sebep olabilmektedir.